سوالات متدوال

پرسش و پاسخ سوالات متدوال کراتین مو

پرسش و پاسخ کراتین مو

کراتین چگونه روی مو عمل میکند؟

کراتین در مرحله اول وارد غلاف مو می شود (مایع کورتکس) در مرحله بعد روی موها یک غلاف می بندد و باعث محکم شدن موها، افزایش خاصیت ارتجاعی مو می شود (فولیکول ها).

استفاده از چه نوع کراتینی توصیه میشود ؟

بهتر است از کراتین هایی بدون مواد فرمالین استفاده شود.

فرمالین به چه ماده ای میگویند؟

فرمال دی هاید که به  آن فرمالین نیز میگویند یک نوع گاز شیمیایی می باشد که خواص صافی دارد اما برای سلامتی شدیداً خطرناک است.

تفاوت بین کراتین درمانی و کراتین صافی در چیست؟

کراتین های درمانی خواص درمانی زیادی دارند و خاصیت ضد وزی دارند ولی از درصد صاف کنندگی کمتری برخوردارند. کراتین های صافی اکثراً مواد فرمالین دارند که البته امروزه بسیاری از برندهای مطرح درصد این ماده را به طور موثری پایین آورده اند و میزان فرمالین به دو دهم درصد رسیده است و یا شامل مواد سیلیکونی هستند که در اصطلاح به آن silk میگویند.

از چه سنی می شود کراتین را انجام داد؟

افراد 12 سال به بالا می توانند از کراتین مو استفاده کنند.

آیا خانم های باردار و شیرده مجازند برای کار کراتین؟

خیر , ترجیحا خانم های باردار یا شیرده نباد از کراتین مو استفاده کنند.

کراتین برای چه موهایی مناسب تر است؟

کراتین مو یا همان کراتینه کردن مو ترجیحا اول برای موهای آسیب دیده بر اثر عوامل شیمیایی (رنگ، مش، دکلره) بعد موهای فر و وز و در آخر موهای سالم.

چه افرادی مجاز به انجام کار کراتینه مو نیستند؟

افرادی که قبلا از بیماری سرطان رنج می بردند، افرادی که از داروهای اعصاب استفاده می کنند، افرادی که از داروهای غدد استفاده می کنند، زیرا این داروها روی خون اثر گذاشته و عملکرد کراتین را مختل می کند، پس بهتر است قبل از انجام کار از سلامت مشتری اطمینان حاصل کنیم.

چرا باید پس از کراتین از شامپوهای مخصوص استفاده کرد؟

شامپوها به طور معمول حاوی مواد سولفات سدیم (نمک) هستند که اصطلاحا Remover کراتین هستند، پس استفاده از این شامپوها نادرست است.